Tom 1 (2009)
Rocznik Lubelskiego Towarzystwa Genealogicznego Tom I (całość)
Spis treści:
Wstęp
s.1
Zofia Janina Sprys (Poznań) – Geneza i recepcja Genealogii Włodzimierza Dworzaczka.
s.15
Jacek Pielas (Kielce) – Oleśniccy herbu Radwan a Zamoyscy w XVI – XVII wieku.
s.29
Andrzej Trzciński (Lublin) – Toldot Adam, czyli genealogia Żydowska.
s.46
Tomasz Osiński (Lublin) – Józef Aleksander Puchała, senator – kasztelan Królestwa Polskiego i jego potomkowie w XIX i na początku XX wieku.
s.69
Krzysztof Wiśniewski (Pułtusk) – Ludność parafii Szwelice (pow. makowski) na przełomie XIX i XX stulecia (1890 – 1907) w świetle ksiąg metrykalnych.
s.90
Artur Hamryszczak (Lublin) – Materiały do badań genealogicznych w zasobach Instytutu Archiwów, Bibliotek i Muzeów Kościelnych KUL w Lublinie.
s.109
Waldemar Witold Żurek (Lublin) – Księgi metrykalne wołyńskie – stan zachowania, sposoby opracowania i warunki archiwizacji do chwili obecnej.
s.136
Michał Wójciuk (Warszawa) – Informacje biograficzne i genealogiczne w zespole Komisji Weryfikacyjnej 1. z Archiwum Studium Polski Podziemnej w Londynie.
s.142
Ks. Władysław Piotr Wlaźlak, Katalog mikrofilmów najstarszych ksiąg metrykalnych z terenu diecezji częstochowskiej, Kraków 2008, ss. 447 –
Jan Kopiec (Opole).
s.151
Peter Christian, David Annal, Census. The expert guide, Kew 2008, ss. X, 262 – Radosław Poniat (Białystok).
s.155
Dominik Szulc (Lublin) – Sesja naukowa Lubelskie Wykłady z Genealogii, edycja pierwsza – Wybrane aspekty badań genealogicznych społeczności katolickiej i prawosławnej w Królestwie Polskim i na Kresach Wschodnich, Lublin 26 kwietnia 2009 r.
s.163
Krzysztof Latocha (Łódź) – Sympozjum „Od genealogii do historii społecznej” na XVIII Powszechnym Zjeździe Historyków Polskich, Olsztyn 18 września 2009 r.
s.168
Radosław Poniat (Białystok) – Sympozjum demograficzne Rodzina, gospodarstwo domowe i pokrewieństwo na ziemiach polskich w perspektywie historycznej. Ciągłość czy zmiana? na XVIII Powszechnym Zjeździe Historyków Polskich, Olsztyn 16 września 2009 r.
s.176
Z Życia regionalnych Towarzystw Genealogicznych w Polsce.
s.183
Piotr Glądała (Lublin) – Miejsca upamiętnienia walk i męczeństwa Polaków w czasie II wojny światowej na terenie Lublina.
s.201
Piotr Glądała, Dominik Szulc (Lublin) – O przedmiocie genealogii i sposobie jej uprawiania słów kilka. Praktyczny przewodnik po podstawowej literaturze, internetowych bazach danych Naczelnej Dyrekcji Archiwów Państwowych oraz zasobach genealogicznych lubelskich archiwów i innych, dla amatorów genealogii z Lublina i nie tylko.
s.210
Jacek Młochowski (Warszawa) – Aby nowe Prawo o aktach stanu cywilnego było korzystne dla genealogów. Raport z konsultacji społecznych w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych Administracji.
s.219